Millistest füüsilistest poodidest leida enda lähedal pakendivaba ostlemise võimalusi?

Foto: Ines-Issa Villido

Kui soovid alustada pakendivaba ostlemisega, siis tuleks kõigepealt läbi mõelda endale ajaliselt loogiline ostutrajektoor. Alustuseks, millistest füüsilistest poodidest enda piirkonnas võib leida pakendivaba ostlemise võimalusi?

  • Lähimast toidupoest - vaata lahtiseid lette, kus on puu- ja köögivilju; pähkleid, seemneid, kuivatatud puuvilju; pagaritooteid ja muud (salatilett, valmistoit, kala ja liha). Paljud toidupoed on ka avalikult väljendanud, et soosivad oma pakendiga ostmist. Stockmannil on eraldi oma karbi UV-kiirgusega puhastamismasin Violetta. Biomarketil on omaette pakendivaba ala. Rimi ja Coop on mõnedes poodides võimaldanud ka korduskasutatava pandipakendiga toidu kaasa ostmist. Vaata ka hügieenitoodete lette, kust võid leida tahkeid tooteid keha ja juuste pesuks. Rimil on nt osades poodides ka pakendivabade hügieeni- ja puhastusvahendite letid. 

  • Lähimalt turult - turgudel on kõiksugu põnevaid lahtiseid tooteid, mida ette suudad kujutada. Uuri kohalikke võimalusi.

  • Eripoodidest - nt juustu- või lihatoodetele spetsialiseerunud poed, mis lõikavad lahtiseid tooteid väiksemaks, panevad tooteid ka oma karpi. Ökopoodidest nagu Bio4You ja Biomarket võid leida nt pakendivabade puhastusvahendite ala ning erinevaid nullkulu tooteid.

  • Pakendivabadest poodidest: Ilma poel ja ItsBiol on füüsilised poed.


Kui pakendivabu lahendusi on sinu ligidal vähe, uuri ka võimalusi tellida e-poest ning toitu suures hulgipakendis. Samuti, raiskamise vähendamiseks, päästa toitu kohalikust poest, ResQ äpist, Bolt Foodist või Wolt Foodi oma poest või telli “parim enne” ligidal toidukaupu Sumena veebipoest. 

Previous
Previous

Milliseid prügi ennetavaid tarvikuid kodust või poodidest vaadata?

Next
Next

Miks korduskasutus?